Roztwór mocznikowy zmniejszający emisję tlenków azotu w spalinach samochodów ciężarowych. Wlewany jest do specjalnego zbiornika zamontowanego w pojeździe z silnikiem wysokoprężnym. W momencie wtryskiwania do układu wydechowego pojazdu, pod wpływem wysokiej temperatury wytwarza amoniak wywołujący reakcję chemiczną przekształcając szkodliwe tlenki azotu w nieszkodliwy azot (N) i wodę (H2O). Technologia ta optymalizuje osiągi silnika poprzez zmniejszenie emisji cząstek stałych i maksymalizację produkcji energii paliwa, dodatkowo zmniejsza się zużycie paliwa (średnio 5%).
Jeden z najważniejszych produktów w przemyśle chemicznym. Wykorzystywany jest jako surowiec do produkcji: kwasu azotowego, soli amonowych, azotanów (sole kwasu azotowego ), nawozów azotowych, materiałów wybuchowych, farb oraz wyrobów farmaceutycznych.
Roztwór wody i amoniaku o stężeniu około 25 %. Czysty bezbarwny lub żółtawy płyn mający szerokie zastosowanie w rolnictwie i w przemyśle.
Stężenie minimum 56% – jeden z podstawowych produktów w przemyśle chemicznym. Stosowany jako surowy materiał do nawozów, do produkcji stężonego siarkowego kwasu azotowego, do procesów trawienia metali. Sole Kwasu azotowego stosowane są rolnictwie przede wszystkim w postaci azotanu amonu wytworzonego przez zobojętnienie kwasu azotowego amoniakiem. Stosowany jest również do produkcji złożonych nawozów kiedy naturalne fosforany rozpuszcza się w kwasie azotowym.
Wodny roztwór CH2O – płyn toksyczny, łatwopalny oraz wybuchowy (opary wraz z powietrzem tworzą związki wybuchowe). Formalina stosowana jest jako surowiec do: preparatów biologicznych, produkcji tworzyw sztucznych, syntezy materiału organicznego, dezynfekcji, konserwacji, środków grzybobójczych.
Bezbarwna, toksyczna i łatwopalna ciecz wykorzystywana do: tworzywa sztucznego, kauczuku syntetycznego, formaliny, wyrobów farmaceutycznych, środków ochrony roślin oraz jako składnik paliwa. Metanol sklasyfikowany jest jako substancja toksyczna, szkodliwych dla zdrowia ludzkiego.
Wykorzystywane do produkcji sklejki oraz artykułów drewnianych, płyt wiórowych i płyt pilśniowych, również w postaci kleju w przemyśle meblarskim.